6 unikalnych sposobów na czyste i lśniące okna? – Podpowiadamy

Wakacje dobiegły końca, a Ty myślisz o jesiennych porządkach? Czas na okna!

Przedstawiamy Wam 6 praktycznych sposobów na czyste i lśniące okna, które z pewnością pomogą w domowych porządkach niejednej gospodyni.

Jednym z podstawowych środków do czyszczenia okien jest Płyn do mycia szyb. Jest to najczęściej wybierany środek używany w każdym domu. Efektywność płynu do szyb zależy oczywiście od tego jaki wybierzemy. Na rynku jest mnóstwo płynów jednak w zależności od produktu ich wydajność bywa różna.

Kolejnym narzędziem często wykorzystywanym w domu są Ściereczki z mikrofibry. Zastosowanie jest trochę bardziej złożone niż w przypadku chusteczek. Ścierkę zamaczamy w wodzie, myjemy okno, wycieramy drugą suchą szmatką, a następnie polerujemy szybę. Oczywiście do wody, dla uzyskania lepszego efektu, można dodać płyn do mycia naczyń w ten sposób wygląd Twoich okien będzie jeszcze lepszy.

Dla fanów naturalnych środków proponujemy wodę z cytryną. Na 250 ml wody dodajemy sok z połówki cytryny. Uzyskanym w ten sposób roztworem, myjemy okna przy użyciu namoczonej ścierki tak samo jak w przypadku mycia szyb płynem do naczyń.

Innym naturalnym roztworem, mniej przyjemnym w zapachu, jest woda z octem. 2 łyżki octu spirytusowego dodane do 250 ml wody tworzą skuteczną miksturę usuwającą nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Proces czyszczenia jest taki sam jak w przypadku wody z cytryną.

Gazeta, mycie okien to jedno, ale dla uzyskania efektu blasku doskonale sprawdzi ci się szara gazeta. Aby pozbyć się smug możesz skorzystać z gazety i odpowiednio wypolerować okna. Pamiętaj, że wybierając taką metodę polerowania, gazeta musi być miękka, dlatego w tym celu należy ją ,,zmiąć’’, a następnie usunąć niechciane smugi.

Ostatnim sposobem na lśniące i czyste okna są akcesoria do czyszczenia szyb takie jak Myjka do okien. Pozwala na szybkie i łatwe czyszczenie szyb powodując, że sprzątanie staje się przyjemniejsze. Możliwość czyszczenia na mokro i na sucho, akumulator pozwalający na długie użytkowanie, odpowiednia budowa nie tylko czyszcząca zabrudzenia, ale także nie pozostawiająca smug. Definitywnie coś dla fanów domowych gadżetów do sprzątania!

Podsumowując, mycie okien nie należy do ulubionych zajęć domowników, ale chcąc zadbać o odpowiedni porządek w domu nie da się tej czynności uniknąć. Jest wiele sposobów na czyste okna nie tylko chemicznych, ale także naturalnych w zależności od Twoich potrzeb. Wymieniliśmy kilka, które mogą Ci się przydać w jesiennych porządkach, a jeśli jesteś fanem nowości i gadżetów polecamy spróbować w tym roku czyszczenia szyb z myjką do okien, która definitywnie przypadnie Ci do gustu swoją prostotą w użytkowaniu i wydajnością!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *